Книжка-загадка. Проникливий погляд сучасного психоаналітика на історію меланхолії, від Середньовіччя і до нашого часу біохакінгу, або приголомшлива за інтелектуальним розмахом спроба осягнути причини й наслідки, природу й сенси, які різні епохи приписували «депресії».
Зневіра – не тільки нудьга чи синдром втрати сенсу, а ще й смуток, байдужість, лінь, тривога, відчай і депресія. Поняття зневіри виникло як один зі смертних гріхів у релігійному розумінні, а от у нинішньому мирському баченні вона перетворилася на психічний розлад.
Як описували цей стан душі у різні періоди розвитку західноєвропейського суспільства? Від зневіри середньовічного ченця до спліну денді Бодлера, від романтичної меланхолії Леопарді до нудьги та байдужого ставлення до життя персонажів російської класики, як-от Обломов або ж антигерої Чехова; від екзистенційної тривоги Сартра, Камю аж до темної, загрозливої порожнечі хворого на депресію наших днів, який потребує допомоги психоаналітиків та психотропних засобів.
Заплутана історія зневіри заслуговує на увагу не лише читачів-інтелектуалів, професійних психологів та психоаналітиків, спеціалістів галузі, які цікавляться оригінальними та провокативними ідеями, а й усіх, хто дошукується протиотрути від найпоширенішої недуги сьогодення. Видання розраховане на приємне вдумливе читання широкого кола читачів ще й тому, що пояснює складні філософські теорії (зокрема вчення Шопенгауера, Гайдеґґера, Сартра), не вдаючись до шаблонних спрощень.
|
|